Редизайн схеми лінії електрички
Укрзалізниця на днях запустила ще одну електричку Тарасівка—Вишневе—Київ у рамках свого проєкту Kyiv City Express. Це добра новина, транспортне сполучення з супутниками Києва не найкраще. Але поговоримо про дизайн у контексті цієї новини. Мою увагу привернуло фото з салону, на якому видно схему маршруту.

Що можна побачити на цій схемі?
- Цікавий номер маршруту S5. Здається, не вистачає загальної схеми, щоб зрозуміти, які ще є маршрути. В ідеалі інтегрувати їх у схему швидкісного транспорту. Підкажіть, якщо хтось розумію всі нові маршрути.
- Немає трансліту та перекладу всіх назв.
- Білий текст на жовтому зовсім неконтрастний.
- Сумнівний вибір жовтого кольору для лінії, який схожий на колір міської електрички на інших схемах. Краще було б обрати колір, який би відрізнявся від інших кольорів міського швидкісного транспорту.
- Назви зупинок написані всіма великими літерами та під кутом, це погіршує зчитування, при цьому нічого не заважає написати їх рівно.
- Піктограми іншого транспорту в колах схожі одна на одну. Та і позначення всіх автобусів викликає сумнів: для тих, хто вперше їде, номери ні про що не говорять без опису маршрутів, тож достатньо вказати швидкісний транспорт.
- Номери маршрутів електрички зайві, оскільки вони обидва рухаються по колу, просто в різні боки.

Якщо проєкт позиціонується, як частина міського транспорту, то і комунікація має вбудуватись в стиль іншого транспорту. Ми подібне робили для експреса Київ—Бориспіль. Що ж можна зробити з цією схемою:
- Прибираємо зайві плашки під текстом, а номер пишемо контрастним до жовтого чорним кольором. Ще можна додати унікальності в ідентифікації цих електричок формою плашки під номером у вигляді спрощеного лого УЗ.
- Повертаємо написи горизонтально, додаємо трансліт.
- Назву маршруту можна прибрати, вона не несе ніякої додаткової інформації, а всі станції можна охопити поглядом.
- Пересадки покажемо тільки на швидкісний транспорт та маршрути до аеропортів.
Можна взагалі розгорнути схему вертикальним списком і додати час проїзду між зупинками. Так схема стає ще компактнішою.

Лого УЗ, сайт та телефон знизу і невеликі. Тут потрібно зрозуміти, навіщо пасажиру ця інформація. Чи можна поскаржитись за телефоном, чи отримати допомогу. Якщо нічого такого, то можна прибрати цю інформацію.
