Паркувальні інформаційні таблички у Києві
КМДА вчора оголосила підвищення цін за паркування та запуск інспекторів, що має кардинально покращити ситуацію з паркуванням в центрі та прибрати незаконних паркувальників «за готівку».
Ми разом з Олександром Зайцевим зробили дизайн нових інформаційних табличок про оплату паркування та дизайн лендингу, на якому скорочено і доступно все пояснено по паркуванню. З початку роботи ще до виходу таблички пережили кілька великих змін: спочатку туди інтегрувалася оплата на той час KyivSmartCity, потім було його оновлення до Київ Цифровий, потім змінювалися тарифи та умови, а кінці ще додали англійську мову, щоб зробити інформацію доступною й іноземцям.

Ключові рішення:
- Формат. Раніше це були квадратні великі знаки, але вони дуже недолуго виглядали разом з вертикальними дорожніми знаками. Ми взяли формат інформаційних знаків з ПДР — 700×350 та перевернули його вертикально.
- Розміщення. Оскільки попередній формат знаків був широким їх доводилося вішати високо. І разом з невеликим текстом це було незручно читати. Тепер таблички мають розміщуватись на рівні очей для зручного зчитування і вертикальний формат цьому дуже сприяє.
- Пріоритет інформації. Великий тариф в першу чергу, потім зони, а потім інша додаткова інформація. Нічого зайвого, лише те що буде потрібно біля самого майданчика, решта — на сайті.
- Кольори зон. Для візуального виділення зон використали кольори, які вже були знайомі по абонементах: 1 зона (центр) — червоний, 2 зона (великий центр) — жовтий, 3 зона — зелений.
- Шрифт і стиль. Як і продовження навігації та комунікації на вулицях та у метро використаний навігаційний шрифт Proba Nav2, авторства Андрія Константинова.
- QR та блок оплати. Спочатку вони вели безпосередньо у застосунок Київ Цифровий, де був обраний правильний майданчик і лишалось лише почати погодинне паркування. Потім задля уникнення монополії ми ведемо на лендінг зі швидким вибором варіантів оплати, але також передаємо у посиланні id майданчика, щоб у майбутньому додати якісь інтеграції прив‘язані до конкретних майданчиків.
- Застереження не давати готівку паркувальникам. Явно написали і зробили на цьому акцент, щоб можна було показати пальцем на офіційний знак і послати незаконних паркувальників куди подалі.
- Каштан. Хоч і не офіційний, але підтриманий дизайн-спільнотою символ.



У кінці моя улюблена тема автоматизації: зроблений шаблон, який дозволить робити будь-які кількість макетів знаків з різними кодами майданчиків та qr-кодів (про це писав раніше).
У процесі довелося відстоювати різні прийняті дизайн-рішення і я радий результату, який втілиться в життя. Окрема подяка усім, хто допоміг покращити кінцевий результат: ГІОЦ, Київ Цифровий, Веніамін Матусевич, Дмитро Стеценко, Костянтин Усов, Віктор Сасін, Віталій Селик