Піктограми на плашках — погана ідея
Для чого потрібні піктограми? Вікіпедія нам каже, що це умовний малюнок із зображенням будь-яких дій, явищ, предметів і т. д.
Дві основні задачі піктограм:
- Бути зрозумілою. На відміну від логотипів, чим більш впізнаваний образ на піктограмі, то більша ймовірність, що її правильно зчитають.
- Зчитуватись. Піктограми разом із текстом часто зчитуються у поганих умовах і впізнавана форма самої піктограми дуже допомагає її зчитати.
Тож не варто використовувати піктограми на плашках, бо форма плашки нівелює форму іконки. Наприклад, якщо у нас є види транспорту, то основні їх відмінності у деталях (у тролейбуса зверху роги, у залізниці знизу колії, у трамвая пантограф зверху та рейки знизу).

Якщо взяти піктограми без плашок, з контуром або з плашкою та зменшити або розмити та додати світіння, то можна змоделювати різницю.

На знаках з підсвіткою додатково гало-ефект (halo effect) погіршує зчитування форм. Світіння створює додатковий ореол світла, який ще більше ховає форму. Особливо це помітно на знаках, де інформація просвічується, а тло — ні. Наприклад, на знаках у аеропорті Бориспіль піктограми на білих плашках і ореол на них дуже погіршує зчитування.


А чого тоді використовують плашки під піктограмами? Зазвичай хочеться вирівнювати верстку, а вирівнювати по плашках набагато простіше, ніж думати, як вирівняти без плашки. Тут видно ще один мінус плашок — щоб форма піктограми нормально зчитувалась то потрібно додавати поля від краю плашки, а це зменшує розмір самої піктограми.
