Там у Києві Цифровому знову опитування по перейменуванню ряду вулиць. Коментувати його не бачу сенсу, все так само погано з донесенням інформації, як і в перші рази. Зараз про інше. Разом із масовим перейменуванням вулиць також постає питання і безпосередньо вигляду покажчиків, бо якщо вже все міняти, то на щось добре. Саме так і у 2015 році почався проєкт у Києві, потім у Дніпрі. Масовим тоді це явище не стало, на жаль.
І от нова хвиля перейменувань підштовхує нові міста щось робити з дизайном табличок. Але, на мій погляд, усі йдуть найлегшим шляхом — копіюються рішення одного з міст, найчастіше Києва чи Дніпра, оскільки правила в них написані найбільш повно.
З одного боку це і приємно, коли копіюють дизайн і рішення до яких ти доклався. Це ніби як визнання гарних рішень. А з іншого боку мене засмучує, що дизайн просто копіюється, часто з ненайкращими змінами, замість пошуку чогось оригінального і свого. Було б набагато крутіше, якби в кожному місті або регіоні віднайшли якісь цікаві деталі з відсилкою до історії, наприклад, кольори чи нариси літер, осучаснили їх та зробили з них дизайн, який би покривав сценарії користування для цього міста. І ця гарна робота могла б бути характерною ознакою цього міста, яка б або стала частиною бренду міста або на рівні з ним.
Рівне
У томі році як раз у Рівному ухвалювали новий дизайн табличок, який схожий на дніпровські, тільки зі зміненим шрифтом, пропорціями та додаванням лого. На Суспільному зробити про це репортаж, взяли у мене коментарі. Сам сюжет:
Але ми доволі гарно поспілкувались і я цілих 38 хвилин розповідав багато про наш досвід і що ми враховували, а також що думаю про нові таблички Рівного. Ось повне інтерв’ю, можна просто слухати (монтувати не було можливості тож просто поділюсь кому цікаво):
Кропивницький
Але іноді приносять і новини з інших міст, наприклад, Кропивницький з їхньою розробкою. Дамо слово журналісту з сайту:
Дизайн табличок розробляли представники Подільської та Фортечної районних рад Кропивницького.
…
При розробці дизайну табличок вивчали досвід Києва, Дніпра, Львова та Хмельницького, розповів голова Подільської райради Володимир Стецюк. Каже, хотіли досягти того, щоб таблички були максимально помітними на будівлі.
Суми
Або от Суми, разом з сумнівним голосуванням на сайті за один з варіантів. На момент за 1 день до закінчення терміну було зібрано 259 голосів. Чи така кількість людей бути репрезентативною вибіркою лишимо без коментарів.
Щодо самого дизайну: зі шрифтом e-Ukraine ще зрозумів варіант, але не міг зрозуміти, звідки той шрифт на другому варіанті. Потім знайшов, що це з брендбука, який так і не прижився в місті. Але якщо б і грати з брендом, на мою думку то можна було сміливіше це робити, наприклад, так: