Здоровий глузд

Про дизайн, міста та дизайн у містах, кодінг та автоматизацію

Дерусифікація

Оцінка назв-переможців

У минулому пості писав про дурнуватий процес голосування за перейменовані вулиці. Зараз комісія опрацювала результати та оголосила остаточні варіанти. Щось спірне прибрали, щось лишили.

Screenshot-2022-07-02-at-11.20.46.png

Раніше також було гарне інтерв’ю про перейменування вулиць з членом експертної комісії Павлом Островським. Там багато пояснень і правильної логіки у перейменуванні з урахуванням і голосів місцевих мешканців вулиць.

Остаточні варіанти назв після голосування
А от Вілледж, імхо, могли б ілюстрації зробити реальними макетами реальним шрифтом, бо назви в картинках виглядають лівими 😜

2 липня 2022

Перейменування вулиць через **** та імітація демократії в красивій обгортці

Вчора (15 червня) у застосунку Київ Цифровий запустили голосування за 296 назв вулиць. Все красиво та навіть називається «електронна демократія».

Пост про запуск голосування
Пост про запуск голосування

На мою думку, процес знову недалеко пішов від голосування за назви метро і міську адміністрацію цей кейс ніяк не вчить ухвалювати безглузді рішення. Єдина відмінність цього голосування — неанонімне голосування без накрутки. Далі відмінності закінчуються і це так само безліч якихось назв, які просто викотили списком без пояснень, чому їх туди додали. Тільки загорнули в красиву обгортку застосунку з фільтрами по районах і типах вулиць. Навіть аргумент про те, що мають обирати місцеві, не працює, бо голосувати можуть всі мешканці України (попросив перевірити, не мешканець Києва і не платник податків таки може проголосувати).

16 червня 2022

Перейменування станцій київського метро

Київський метрополітен показав дуже жахливий підхід до перейменування станцій метро з повним перекладанням відповідальності на незрозумілу онлайн-більшість якихось людей. Навіть, якщо цих людей 170+ тисяч.

Пост на сторінці київського метро
Пост на сторінці київського метро

Хтось просто на свій розум щось написав, а у метро взяли просто все, що люди накидали, та просто виставили на голосування. Проведення конкурсів з онлайн-голосуванням це вже погано, а тут погано у квадраті.

Назви станцій метро виконують важливу навігаційну роль у місті. Це такі ж топоніми, як і історичні назви районів. І називати Варшавською замість Мінської, коли є Варшавський масив, біля якого теж буде станція, зовсім нелогічно. Одночасно лишається Мінський масив, який поки не перейменований. Назви станцій мають допомагати розуміти місцевість, а не бути від неї відірваними і абстрактними.

14 травня 2022