Здоровий глузд

Про дизайн, міста та дизайн у містах, кодінг та автоматизацію

Лайфхак

Українсько-російська типографська розкладка клавіатури v.1.3

Оновив свою українсько-російську розкладку, яку зробив у 2016.

layout-img@2x.png

↓ Завантажити

Навіщо потрібна розкладка

У мене завжди було 3 мови: UA, RU та ЕN. І постійне перемикання між ними завжди додавало помилок, бо я ніколи не пам’ятаю, яка зараз розкладка увімкнена. І щоб не перемикати постійно UA та RU, я об’єднав їх разом з розкладкою Іллі Бірмана в одну українсько-російську типографську розкладку.

Що нового у v.1.3

Підлаштував розкладку під Macbook 16’ 2019.

21 листопада 2021

Wifi QR

Штука, яку чомусь дуже рідко можна у нас зустріти — підключення до вайфаю через qr-код. Хоча це ніби той самий сценарій, коли машина (телефон) має сама спілкуватись з машиною (роутером).

Доступ до вайфаю можна просто закодувати рядком тексту:

WIFI:T:WPA;S:<Network>;P:<Password>;H:;

де,

  • T: — шифрування (nopass, WEP, WPA)
  • S: — назва мережі
  • P: — пароль
  • H: — прихована мережа (значення true або false)

Авжеж текстом назву та пароль теж треба лишити, щоб люди розуміли що за кодом, та могли під’єднатися до мережі з ноутбука.

9 лютого 2021

Українсько-російська клавіатурна розкладка Бірмана

**UPD:** оновлено до версії 1.3 (адаптовано під клавіатуру MacBook 16‘ 2019, оновлено іконки та створено інсталятор для простої установки). Також розкладка отримала окрему сторінку на сайті — [alexkolodko.com/projects/ua-ru-typography-layout](https://alexkolodko.com/projects/ua-ru-typography-layout).

У стандартній українській розкладці для macOS є цікава властивість: якщо натиснути альт+і, вводиться літера ы. Це дає змогу користуватися однією розкладкою замість двох.

Ще з часів роботи на ПК я звик використовувати типографічну розкладку Іллі Бірмана, яка зручніша за стандартну маківську. Але мене завжди дратувало тримати три розкладки та постійно між ними перемикатися.

2 листопада 2017

Таймлапс екрану в Mac OS X

Для одного робочого проєкту з картами захотів записати відео процесу роботи. Але процес малювання карти монотонний і не швидкий, тому звичайний запис екрану в реальному часі не підходить: записувати довго, потім відео треба прискорювати, комп’ютер починає грітися тощо. Згадав, що бачив ролики з прискореним процесом малювання та також захотів зробити схожий таймлапс з екрану (чи як це ще можна назвати).

Почав, звісно ж, із пошуку готового рішення. Перерив увесь безкоштовний софт в App Store, але нічого толкового не знайшов, а купувати купу зайвих функцій заради однієї потрібної не захотів. В App Store натрапив на програму Interval, яка просто збирає відеоролик із пачки зображень. І в мене одразу виникла ідея: робити скріншоти екрану через певні інтервали часу, а потім зібрати з цього ролик. Озброївшись маковським Automator та ознайомившись трохи з AppleScript, написав простий скрипт, який робить знімок екрану через задану кількість секунд і складає всі файли у визначену папку. Потім із цих зображень за допомогою “Інтервалу” збираємо відео.

7 червня 2017